BZB84-B56,215
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
BZB84-B56,215
  • 1
Zz - Zener Impedance : 200 Ohms
Voltage Temperature Coefficient : 52.2 mV/K
Product Category : Zener Diodes
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Pd - Power Dissipation : 300 mW
Package / Case : TO-236AB
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Configuration : Dual Cathode Common Anode
Zener Current : 50 nA
Vz - Zener Voltage : 57.1 V
Voltage Tolerance : 2 %
Manufacturer : Nexperia
Description : Zener Diodes DIODE ZENER DL 56V 300MW