CY7C1021DV33-10VXI
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
CY7C1021DV33-10VXI
Supply Current - Max : 60 mA
Product Category : SRAM
Mounting Style : SMD/SMT
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Organization : 64 k x 16
Access Time : 10 ns
Package / Case : SOJ-44
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Memory Size : 1 Mbit
Packaging : Tube
Supply Voltage - Min : 3 V
Interface Type : Parallel
Maximum Clock Frequency : 100 MHz
Supply Voltage - Max : 3.6 V
Manufacturer : Cypress Semiconductor
Description : SRAM 2Mb 10ns 3.3V 64Kx16 Fast Async SRAM