HCPL-260L-020E
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
HCPL-260L-020E
Product Category : High Speed Optocouplers
Vf - Forward Voltage : 1.75 V
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Pd - Power Dissipation : 85 mW
Isolation Voltage : 3750 Vrms
Maximum Operating Temperature : + 85 C
Packaging : Tube
Vr - Reverse Voltage : 5 V
Package / Case : PDIP-8
Number of Channels : 1 Channel
Output Type : Open Collector
Manufacturer : Avago / Broadcom
If - Forward Current : 20 mA
Data Rate : 15 Mbps
Description : High Speed Optocouplers 15MBd 3.3V 5mA