LP5912-1.8DRVT
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
LP5912-1.8DRVT
Output Current : 500 mA
Product Category : LDO Voltage Regulators
Dropout Voltage : 150 mV
Minimum Operating Temperature : - 40 C
Load Regulation : 0.0022 %/mA
Input Voltage MAX : 6.5 V
Package / Case : WSON-6
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Output Voltage : 1.8 V